Serbest çalışma stili ile kazanç sağlamak isteyenlerin en çok yaptığı iş doğrudan satış olmaktadır. Bu kapsamda ise en çok tercih edilen firma Avon kozmetik olmaktadır. 130 Yıldır ürünlerini sadece doğrudan satış yöntemi ile müşterilerine ulaştıran firma dünya genelinde 6 milyondan fazla temsilcisi mevcuttur. Türkiye’de yaklaşık 30 yıldır hizmet vermekte olup, yine aynı şekilde sizler içinde kazanç anlamına gelmektedir. Bu sayfada Avon Temsilcisi hakkında merak ettiğiniz tüm detayları bulacaksınız.

Para Kazan

Avon Temsilcisi Nasıl Olunur?
İlk olarak 18 yaş ve üzeri olmak gerekir. Sizden istenen tek şart bu olup, öğrenci, çalışan, çalışmayan, ev hanımı ne olursanız olun herhangi bir sıkıntı oluşturmaz. İster ürünleri satmak, isterseniz kendi kullanacağınız ürünleri %25’e varan indirimlerle almak için temsilcisi olabilirsiniz.

Kayıt Olmanız Gerekir
18 Yaş ve üzeri biriyseniz hemen sizde bu işi deneyebilirsiniz. İlk yapmanız gereken başvuru yapmaktır. Burada dikkatli olmanız gerekir. Çünkü iki farklı başvuru sistemi olup, birisinde imkanların daha kısıtlı olduğunu bazen geç kalarak görebilirsiniz.

Takım Öncüsü İle Kayıt Olun (Önerilir): Son yıllarda ismi satış lideri, takım lideri olarak değiştirilen (Takım Öncüsü) amacı firmaya üye yapmak olup, bu şekilde kazanç sağlamaktadır. Sayfanın devamında bu konuya geniş yer vereceğiz. Size tavsiyem takım öncüsü vasıtası ile form doldurup, imzalayarak temsilci olmanızdır. Bu şekilde kayıt olduğunuzda tüm imkanları kullanabilirsiniz.

Online Başvuru(Kısıtlı İmkanlar): Bir diğer başvuru sistemi ise 2 yıldır uygulanmaya başlayan avon.com.tr üzerinden online başvuru olup, takım öncüsüne gerek duymadan online formu doldurarak yapılmaktadır. Fakat bu şekilde temsilci olduğunuzda ödemeleri vadesiz yani sipariş sonunda kredi kartı ile yapmanız gerekir. Oysaki takım öncüsü vasıtası ile temsilci olduğunuzda ödemeleri sipariş durumuna göre 15-30 gün içerisinde yapar kredi kartı kullanma zorunluluğu olmadan Banka Havale, EFT ve PTT şubelerinden temsilci numaranız ile yapabilirsiniz. Üye olurken bu kısıtlamaları dikkate almalısınız. Bilmeden yapan arkadaşlar müşteri hizmetlerini arayarak, form doldurmak istediklerini belirtebilirler.

Başvurunuz 3-7 Gün İçerisinde Onaylanır
Başvurunuz incelendikten sonra 3-7 gün içerisinde onaylanıp, telefonunuza onay mesajı ve içerisinde temsilci numarası yer alan bir SMS gönderilmektedir. Temsilci numarası oldukça önemli olup, mutlaka bir yere kayıt etmeli yada ezberleyin. Çünkü bir çok aşamada kullanmanız gerekecektir.

Sipariş Nasıl Verilir?
Öncelikle yılda 14 farklı kampanya (katalog) olduğunu bilmelisiniz. Mutlaka güncel kataloğu incelemeli ve siparişlerini onun üzerinden vermelisiniz. Siparişinizi firmaya iletmek için geniş bir imkan olup, burada özellikle İnternet işinizi kolaylaştırmaktadır. Temsilci numarası ve sizin oluşturacağınız şifre ile siparişlerinizi İnternet üzerinden online giriş yapabilirsiniz. Aynı şekilde telefonla arayarak yada kısa mesajla yine sipariş girişi yapılır.

Her Ay Sipariş Vermek Zorunda mıyım?
Yeni temsilci olmak isteyenlerin en çok merak ettiği hususlardan biri her ay (kampanya) sipariş vermek zorunluluğu olmaktadır. Böyle bir zorunluluk olmayıp, fakat 3 kampanya boyunca hiç bir sipariş vermemeniz halinde temsilciliğiniz iptal edilmektedir. İptal edilmemesi için 3 kampanya sürecinde 5 TL sipariş vermeniz bile yeterlidir. Fakat burada kargo ücretini unutmamalısınız.

Siparişler Ne Zaman Gelir?
Bilmenizi istediğim bir diğer husus ise giriş yaptığınız ürünlerin size ne zaman ulaşacağıdır. Burada sipariş girdiğiniz gün ve saat önemli olup, hafta içi 16:00’dan önce siparişinizi girmelisiniz. Çünkü hafta sonu (Cumartesi, Pazar) günü verilen siparişlerin işleme alınması Pazartesi mümkün olup, 2 iş günü içerisinde kargoya (Yurtiçi Kargo) verilir. Ürünlerin size ulaşması 3-6 gün sürebilir.

Kargo Ücreti Ödeyecek miyim?
Siparişinizi verdiğiniz ürünlerde kargo hususu hep aklınızda olmalıdır. Aksi halde kazanç sağlamak yerine zararlı çıkarsınız. Kargo ücreti konusunda belirli limitler olup, 110 TL (temsilci fiyatı ile) altında kalan siparişlerde 10 TL kargo ücreti faturaya eklenir. 110-300 TL arasındaki siparişlerde 3 TL 300 TL ve üzeri siparişlerde ise herhangi bir kargo ücreti ödemezsiniz. Bu hususa çok dikkat etmelisiniz.

Avon Temsilcisi Nasıl Kazanır?
Burada iki farklı çalışma sistemi olup birincisi şuan detaylarını gördüğünüz temsilcilik olup, sadece ürün satışlarından kazanmaktadır. Bir diğer kazanç modeli ise Satış Lideri (Takım Öncüsü) olup, hem satış hemde temsilci kaydı yaparak kazanmaktadır.

Temsilci Ne Kadar Kazanır? Burada kazanç miktarı sizin çalışma performansınıza bağlıdır. Ayda binlerce TL kazanabileceğiniz gibi 5 kuruş kazanamama durumu olabilir. Yani ne kadar kazanacağınızı sizin çalışma sisteminiz belirleyecektir. Ben şimdi size kazanç hesaplama yöntemini aktaracağım. Ürün kategorilerine göre değişen oranlar bulunmaktadır. Oranları ve kategorileri görmek için aşağıdaki bağlantıdan görebilirsiniz. http://www.satistemsilcileri.com/avon-temsilci-kazanclari Örnek parfüm ve cilt bakımı ürünleri en üst seviye olan %25 oranında size kazanç sağlamaktadır. Bu ürünlerden 200 TL satış yaptığınızı düşünürsek kazancınız 50 TL olacaktır. Tabii ki siparişiniz 300 TL altında kaldığı için 3 TL kargo ücreti ödemeniz gerekecek bu durumda sizin kazancınız 47 TL olarak kalacaktır.

Temsilci Hediyeleri Sizi Bekliyor
Avon satışı yapanların tek avantajı kazanç olmayıp, bu işe başladığı ilk andan itibaren her ay temsilci hediyelerini kazanacaklar İlk siparişlerinde 125 satış + 1 katalog ile o kampanyanın hoşgeldin hediyesini alabilirler. Aynı şekilde satışlar yükseldikçe hediye sayısı ve kalitesi artacaktır. Ama her ay farklı bir hediye fırsatı sizi beklemektedir.

AvonPara Kazanın Hepsiburada.com’da Harcayın Avon Club ve üzeri seviyelerde yer alman halinde ister hediye alırsın istersen AvonPara tercih edersin. AvonPara puanlarınla Türkiye’nin en büyük E-ticaret sitesi hepsiburada.com’da dilediğin ürünü alabilirsin. AvonPara yetmemesi halinde kalan kısmı kredi kartınla ödersin.

Ürün İadesi Yapılır mı?
Aldığınız ürünü siz yada müşteriniz herhangi bir nedenle istememesi, beğenmemesi halinde 40 gün içerisinde iade edebilirsiniz. Yeni uygulama ile biraz sıkıntılı hale gelen iade işlemi maalesef ücretlidir. Gelen koliden bir yada bir kaç ürün iade ettiğinizde 2 TL ücret faturanıza eklenir. Fakat siz gelen tüm koliyi iade etmeniz halinde 10 TL kargo ücreti ödemek zorunda kalırsınız.

Avon Ödemeleri Nasıl Yapılır?
Son konu olarak ödeme sistemini ele almak istiyorum. Sayfanın ilk başında başvuru yöntemleri ele alınmış olup, Online başvuru yapanlarda tek ödeme yöntemi kredi kartı olduğu belirtilmiştir. Takım öncüsü vasıtası ile başvuru yaptığınızda ise bir çok imkandan yararlanabilirsiniz. Onlardan biri kredi kartı olup, tek çekim yada taksitle ödeme yapabilirsiniz. Aynı şekilde Banka Havale / EFT dışında Türkiye’nin her yerinde bulunan PTT şubelerinden temsilci numaranızla fatura ödemesi yapabilirsiniz.

Borcumu Ödemezsem Ne Olur?
Form doldurarak üye olanlarda ödemeler 15 ile 30 gün içinde yapılmakta olup, faturanızda son ödeme tarihi yer almaktadır. Ödeme tarihi geçen faturalara 2,90 TL’den az olmamak üzere faiz işlemeye başlayacaktır. Uzun süre ödenmeyen Avon borçları ise maalesef icralık olmaktadır. Sakın siz böyle bir duruma düşmeyin.

Daha Fazla Bilgi satistemsilcileri.com’da
Evet arkadaşlar sayfada Avon Temsilcisi olmak isteyenlere yönelik özet bilgiler yer almış olup, daha fazla bilgiye http://www.satistemsilcileri.com sitesinden ulaşabilirsiniz. Aynı şekilde aşağıdaki yorum formu ile sorularınızı iletebilirsiniz. Takım öncüsü arkadaşlar boşuna reklam içerikli yorumlar yazmayın onaylanyacaktır.

10.926 Defa incelendi

Avon Temsilcisi Hakkında Her Şey için 16 yorum yapılmış


Yönetici
12 Haziran 2016

Seval: Pos makinen yoksa böyle bir imkanın yoktur.

Seval
11 Haziran 2016

Müşterilerimden biri kartla ödemesini yapmak istiyor ne yapacağım?

Yönetici
12 Haziran 2016

Rabia: Hediye bir sonraki kampanya ilk sipariş ile gönderilir.

Rabia
08 Haziran 2016

Avon temsilciliğine yeni başladım. Her yeni başlayanlara hoşgeldin hediyesi varmış. İlk siparişim olmasına rağmen 650 tl satış yaptım ama hiçbir hediye gelmedi. Ne yapmam lazım

Yönetici
12 Haziran 2016

Gülsüm: Tüm soruların cevabı için http://www.satistemsilcileri.com sitesinde ayrı ayrı konular yer alıyor.

gulsum
31 Mayıs 2016

Ben takim oncusuyle uye oldum siparisleri nasil kime verecem parayi nasil yatiracam ve parayi gelis fiyatini mi yatiracagim?

Yönetici
19 Mayıs 2016

İpek: Müşteriniz size ödemeyi elden nakit olarak yapabilir. Yada uzak bir yerde ise banka havalesi ile yapar.

ipek
18 Mayıs 2016

İnternet üzerinden temsilci olursam herhangi birisine birşey sattığımda sorun olur mu yani bana kredi kartı ile mi ödeme yapmak zorunda

Yönetici
06 Mayıs 2016

Elif: Müşteri hizmetleri merkezini arayınız.

elif
04 Mayıs 2016

Bn avon resmi sitesine girdigimde onume 2 secenek geldi yanlislikla avon para dedim bu secimimi nasil degistirebilirim ?