Avon Temsilcisi Hakkında Her Şey

Avon Temsilcisi

En kolay şekilde gelir elde edebileceğiniz işlerden biri Avon Temsilciliği olup, Dünya genelinde 6 milyondan fazla insan bu şekilde kazanç sağlamaktadır. Türkiye’de 1993 yılından beri hizmet vermeye başlayan Avon 18 yaş üzeri herkese temsilci yada satış lideri olarak gelir elde etme imkanı sunuyor. İlk olarak yapmanız gereken aşağıda yer alan formu doldurarak bam başka bir hayata adım atmaktır. Formun devamında temsilcilik ile ilgili merak ettiğiniz tüm detayları bulacaksınız. Aklınıza takılan soruları sayfanın alt kısmında bulunan soru ve yorum formundan uzmanlarımıza sorabilirsiniz.

Kimler Temsilci Olabilir?
18 Yaş ve üzeri herkes temsilci yada satış lideri olarak ayda binlerce TL kazanabilir. Henüz yaşınız tutmuyorsa anne yada babanızla konuyu görüşerek, onlarında onayını alarak aile bireylerinin adına kayıt olabilirsiniz. Tek şart yaşınızın tutması ve Türkiye’de yaşıyor olmanızdır. Öğrenci, çalışan, ev hanımı hiç fark etmeksizin herkes bu işi yapabilmektedir.

Avon Temsilcisi Nasıl Olunur?
Peki nasıl temsilci olacağız, nelere dikkat edeceğiz. Çünkü çeşitli başvuru alternatifleri olup, dikkat etmediğinizde imkanlarınız kısıtlı olabilir. Size önerim satış lideri vasıtası ile kayıt olmaktır. Yukarıda vermiş olduğum formu doldurduğunuzda satış lideri yada bölge satış sorumlusu sizi belirtmiş olduğunuz telefon numarasından arayarak başvurunuzu onaylayacaktır.

Online Başvuru Yaparsanız (Kısıtlı İmkanlara Sahip Olursunuz): Bir diğer başvuru sistemi ise 2 yıldır uygulanmaya devam edilen avon.com.tr üzerinden online başvuru olup, satış liderine gerek duymadan yapılan bu başvuru sisteminde maalesef imkanlarınız kısıtlı olmaktadır. Bu detayı bilmeyen arkadaşlarımız başvurularını bu kanaldan yapmaktadır. Bu şekilde temsilci olduğunuzda ödemeleri vadesiz yani sipariş sonunda kredi kartı ile yapmanız gerekir. Oysaki yukarıda yer alan formu doldurarak satış lideri vasıtası ile temsilci olduğunuzda ödemeleri sipariş durumuna göre 15-30 gün içerisinde yapar kredi kartı kullanma zorunluluğu olmadan Banka Havale, EFT ve PTT şubelerinden temsilci numaranız ile yapabilirsiniz. Üye olurken bu kısıtlamaları dikkate almalısınız. Bilmeden yapan arkadaşlar müşteri hizmetlerini arayarak, form doldurmak istediklerini belirtebilirler.

Üyelik Ücreti Ödeyecek miyim?
Avon temsilcisi olmanız sizi herhangi bir yük yada zorunluluk altına sokmaz. Örnek vermek gerekirse herhangi bir üyelik ücreti ödemezsiniz. Bir kaç yıl öncesine kadar üye olunduğunda 1 ile 8 TL arasında ücret alınırdı. Şimdi ise üye olmak için hiç bir ücret ödemeye gerek görülmüyor.

Sipariş Vermek Zorunda Değilsiniz
Temsilci olmanız sizi sipariş verme zorunluluğu altına sokmaz. Bu işi yapmak isteyenlerin en çok merak ettiği husus her ay sipariş verip, vermeyeceğidir. Hiç bir temsilci hiç bir zaman sipariş vermek zorunda değildir. Fakat firmada sipariş vermeyenlere sürekli katalog vs göndermek yerine 3 kampanya içinde herhangi bir sipariş vermemeleri halinde sistem tarafından temsilcilikleri iptal edilmektedir.

İster Satış Yapın, İsterseniz Kendi Ürünlerinizi İndirimli Alın
Avon temsilcisi olmak illede ürün satacağınız anlamına gelmemektedir. Bir çok insan gelir elde etmeyi amaçlarken bir çoğu ise kullandığı ürünleri temsilciye gerek kalmadan kendisi sipariş vererek %33’e varan indirimlerden yararlanmaktadır. Sizde düzenli Avon ürünleri alan biriyseniz bence temsilci olarak hem indirim hemde temsilci hediyelerini kazanırsınız.

Avon Sipariş Girişi Nasıl Yapılır?
Peki sipariş vermeye karar verdik nasıl yapacağız? hemen bu detaya göz atalım. Öncelikle her yıl 13 farklı kataloğun olduğunu bilmeli ve mutlaka güncel kataloğa göz atarak almak istediğimiz ürünlere karar vermeliyiz. Aynı şekilde güncel kataloğu müşterilerimize ileterek onlardan sipariş alabiliriz. Aldığımız siparişleri Avon’a iletmek için yine bir çok alternatif bulunmaktadır. Benim önerim İnternet üzerinden sipariş girişi yapmanızdır. Çünkü sipariş girişi esnasında ürünlerin stok durumu, hediye bilgisi ve kolay sipariş iptali ve takip imkanı sunmaktadır. Bunun için temsilci numarası ve şifreye ihtiyacınız olacaktır. İnternet sitesi dışında telefonla arayarak yada kısa mesajla sipariş girişi yapılmaktadır. Nasıl yapacağınızı görmek için aşağıda yer alan bağlantıya tıklayabilirsiniz. https://www.satistemsilcileri.com/avon-siparis-girisi

Siparişlerim Ne Zaman Gelir?
Önemli hususlardan biride almak istediğiniz siparişlerin size ne kadar sürede ulaşacağıdır. Bu konuda mutlaka bilgi sahibi olarak müşterilerinizi bilgilendirmenizi öneririm. İlk aktarmak istediğim detay Avon’un Cumartesi ve Pazar günleri çalışmadığıdır. Cuma günü 15:00’dan sonra vereceğiniz siparişlerin işleme alınması Pazartesi gününe kalmaktadır. İşleme alınıp size ulaşması ise 2-3 gün sürmektedir. O nedenle siparişlerinizi mutlaka hafta içi ve 15:00’a kadar iletmelisiniz. Bu şekilde 2-3 gün içerisinde ürünler size ulaşmaktadır.

Kargo Ücreti Ödeyecek miyim?
Dikkat etmeniz gereken hususlardan biride kargo ücreti olup, 100 TL altında kalan siparişlerde 10 TL kargo ücreti ödemek zorunda kalırsınız. O nedenle siparişleri biriktirerek 100 TL ve üzeri olmasını sağlamalısınız. Tamamen ücretsiz kargo için 300 TL ve üzeri sipariş girmeli yada Avon Elite Club üyesi olmanız gerekir.

Ayda Ne Kadar Kazanacağım?
Yukarıda da belirttiğim gibi 2 farklı kazanç sistemi bulunmaktadır. En çok yapılanı temsilcilik olup, kendinizi daha fazla geliştirmek için satış lideri yani eski adıyla takım öncüsü olarak daha fazla kazanç elde edebilirsiniz. Konumuz temsilcilik olması nedeniyle ilk olarak temsilcilerin nasıl ve ne kadar kazandığını görelim.

Temsilci Olursanız %33 Gelir Elde Edersiniz! Burada kazanç miktarı sizin çalışma performansınıza bağlıdır. Ayda binlerce TL kazanabileceğiniz gibi 5 kuruş kazanamama ihtimalide vardır. Yani ne kadar kazanacağınızı sizin çalışma sisteminiz belirleyecektir. Avon size ürün gruplarına göre %25 ile %33 arasında gelir imkanı sağlamaktadır. Yani 100 TL’lik sipariş aldığınızda 25 ile 33 TL gelir elde edersiniz.

Kazanç Nasıl Sağlanır? Yeni başlayanlar özellikle nasıl gelir elde edeceğini tam olarak kestirememektedir. Yani kazanç kısmını nasıl, nereden ve kimden alacaklarını merak etmektedir. Hemen bu hususa açıklık getirmek istiyorum. Katalogda bir ürün için 100 TL yazdığını düşünün fiyatı sallıyorum örnek vermek için siz bu ürünü Avon’dan istediğinizde ise katalogda yazan 100 TL değilde 67 ile 75 TL arasında bir rakama alacaksınız. Aldığınız ürünü müşteriye teslim ederek 100 TL alıyorsunuz. Siz ise ödemenizi 15 gün içinde 67-75 TL arasında bir rakamla Avon’a yapıyorsunuz. Müşteriden aldığınız 100 TL’den size 25 ile 33 TL arasında bir para kalmaktadır. Kazanç sistemi bu şekilde ortaya çıkmaktadır.

Her Kampanya Temsilci Hediyeleri Sizi Bekliyor
Avon fırsatları sadece gelir ile sınırlı olmayıp, aynı zamanda her kampanya bir birinden özel hediyeler kazanırsınız. Yeni temsilci olan arkadaşlarımız ilk 3 kampanyasında sadece 130 TL sipariş vermeleri yeterlidir. Her kampanya değişen hediyelerden birini kazanmaktadır. Satış oranları yükselmesi halinde daha değerli hediyeler ve AvonPara sahibi olabilirler. Satış lideri olduğunuzda ise %10’a varan komisyon yanı sıra her kampanya sınırsız gr altın kazanırsınız.

Sınırsız AvonPara Kazanın Yıllık satış oranına göre temsilci seviyelerinden birine yerleşirsiniz. Yıl sonunda binlerce TL değerinde AvonPara kazanabilirsiniz. Kazandığınız AvonPara puanları Türkiye’nin en büyük E-Ticaret sitesi hepsiburada.com sitesinde ürün alabilirsiniz.

Beğenilmeyen Ürünlerin İadesi Yapılır mı?
Avon’un en sevdiğim yönlerinden biri iade prosedürü olup, çok fazla kolaylık sağlamaktadır. Öyle ki rakip firmalar iade için ürünün açılmamış ve zarar görmemiş olmasını zorunlu kılarken Avon ise aldığınız ürünleri açıp, kullanıp, beğenmemeniz, memnun kalmamanız halinde bile iade edilmektedir. Tabii ki parfümü neredeyse bitmek üzere olacak şekilde iade etmek maalesef ahlaki olmayacaktır. Bir çok insan parfümü kullanarak içine su enjekte ederek iade etmektedir. Bu kesinlikle ahlaki değildir. Yani bize sunulan olanakları kötüye kullanmamak gerekir.

Avon Ödemeleri Nasıl Yapılır?
Temsilci olmayı düşünenlerin en çok merak ettiği hususlardan biride ürünlerin ödemesi nasıl ve nereye yapılacağıdır. Sayfanın giriş kısmında avon.com.tr üzerinden başvuru yapmanız halinde imkanların kısıtlı olacağını belirttim. İşte o kısıtlamalardan biride ödeme vadesi olup, normalde temsilciler 15 gün içinde ödemesi gerekirken avon.com.tr üzerinden online başvuru yapanlar siparişi onayladığı anda kredi kartı ile ödeme yapması gerekir. Yoksa siparişleri hiç bir şekilde işleme alınmayacaktır. O nedenle önerim size en yakın noktada satış lideri varsa onunla yoksa yukarıda yer alan formu doldurarak yapabilirsiniz. Ödemeler 15 gün süreli olmak üzere kredi kartı, banka havalesi yanı sıra size en yakın PTT şubesine giderek temsilci numaranızla ödeme yapabilirsiniz.

Borcumu Ödemezsem Ne Olur?
Avon ürünleri size herhangi bir ücret almadan göndermektedir. Siz ürünü müşteriye teslim edip, katalog üzerinde belirtilen yada anlaştığınız rakamı alarak 15 gün içinde kendi kazancınızı da ayırarak Avon’a ödeme yapmanız gerekir. 15 Gün sonunda ödemezseniz maalesef çok küçükte olsa borcunuza faiz işletilmektedir. Faiz bir sonraki siparişte faturaya eklenmektedir.

Kayıt Ol

Satış Lideri Ol, Daha Fazlasını Kazan
Yazının giriş kısmında belirttiğim gibi 18 yaş üzeri herkese Avon’da temsilci ve satış lideri yani eski adıyla takım öncüsü olma imkanı sunuluyor. Satışlara ek olarak temsilci kaydı yaparak kazanmak ister misin? Türkiye’nin her yerinden online kayıt ile avon temsilcisi yapabilirsin. Bulduğun temsilcilerden %10’a varan komisyon ve seviye atlama ücretleri yanı sıra özellikle her kampanya sınırsız gr altın kazanabilirsin. Satış liderliği çok geniş kapsamlı bir konu olup, detaylara https://www.satistemsilcileri.com sitesinden ulaşabilirsiniz.

34 Comments

Add a Comment
 1. En az ne kadarlık sipariş girebiliyoruz

  1. Sebahat: Her hangi bir limit bulunmuyor. 1 TL’lik bile sipariş girebilirsiniz. Tabii ki ücretsiz kargo için 75 TL ve üzeri olması gerekir.

 2. Yeni temsilci oldum. Katalok ücreti ödüyor muyum? Ve her ay
  Katalok sipariş edicem mi?.

  1. Ayşe Gül: Her kampanya Avon 1 adet ücretsiz katalog göndermektedir. Daha fazla kataloğa ihtiyacın varsa 5 tanesi 6,50 TL’ye satılmaktadır.

 3. bende temsilciyim başka birini üye yapmak istiyorum nasıl yapabilir yardımcı olursanız sevinirim☺

  1. Kübra: Temsilci kaydı yapabilmek için öncelikle temsilci değilde satış lideri olman gerekir. Bunun için bölge satış sorumlun ile irtibata geçerek başvuru formu doldurman gerekir. Başarılar dileriz

 4. Avon bir süre yaptım ama abone ödemeyi unuttuğum bir faturada n dolayı icra lik oldum sonra ödedim tekrar başvuru yapabilir miyim? Kabul edilir mi?

  1. Yeliz: Şuan için herhangi bir yasal sıkıntınız yoksa tekrardan başvuru yapabilirsin. Sayfanın üst kısmında yer alan formu doldurman yeterlidir.

 5. Üye yaparsam ne kadar karım olur peki

  1. Pınar: Kazanç sınırı olmadan ayda binlerce TL kazanabilirsin. Üye sayın, sipariş oranı ile alakalı olarak değişmektedir. Ayda 20.000 TL alan satış liderleri bulunmaktadır.

 6. Ödenmemiş faturam var ve urun iadesi yapmam gerekiyor elimde fatura yok tekrar fatura istedim ama gelmedi e mail olarak alıp göndercem urun iade olduktan sonra borctan düşer mi ve günü geçiyor faturanın faiz işlerse iade olduktan sonra faiz duşer mi

  1. Lale: E-Fatura ile iade yapabilirsiniz. Tabii ki iade edilen ürünlerin ücreti borcunuzdan düşer.

 7. Avon temsilcisiyim. Elimdeki ürünlerden başka şehirdeki bi müşteriye göndermek istiyorum. Hangi kargoyla göndermeliyim ayrıca ne kadar öderim yardımcı olur musunuz

  1. Pınar: En uygun fiyatlar PTT kargo’da olmaktadır. Şirket olmasan bile kapıda ödeme imkanı ile gönderebilirsin.

 8. Ben takim öncumle calismak istemiyorum.degistirebilirmiyim.bana hic bilgi vermiyor surekli psikolojik problemlerini anlatip duruyor beni sinir ediyor.onunla muhattap olmak istemiyorum.

  1. Nagihan: Tabii ki müşteri hizmetlerini arayıp, satış liderinizi transfer edebilirsiniz.

 9. Avon temsilcisiyim 3 parfüm iade yaptım persembe günü faturam iade yapmama rağmen hala yüksek fiyatta iadem gitmismidir nasıl öğrenebilirim

  1. Sevim: İadelerin işleme alınması 3-7 gün sürebilir.

 10. Müşterilerimden biri kartla ödemesini yapmak istiyor ne yapacağım?

  1. Seval: Pos makinen yoksa böyle bir imkanın yoktur.

 11. Avon temsilciliğine yeni başladım. Her yeni başlayanlara hoşgeldin hediyesi varmış. İlk siparişim olmasına rağmen 650 tl satış yaptım ama hiçbir hediye gelmedi. Ne yapmam lazım

  1. Rabia: Hediye bir sonraki kampanya ilk sipariş ile gönderilir.

 12. Ben takim oncusuyle uye oldum siparisleri nasil kime verecem parayi nasil yatiracam ve parayi gelis fiyatini mi yatiracagim?

  1. Gülsüm: Tüm soruların cevabı için http://www.satistemsilcileri.com sitesinde ayrı ayrı konular yer alıyor.

 13. İnternet üzerinden temsilci olursam herhangi birisine birşey sattığımda sorun olur mu yani bana kredi kartı ile mi ödeme yapmak zorunda

  1. İpek: Müşteriniz size ödemeyi elden nakit olarak yapabilir. Yada uzak bir yerde ise banka havalesi ile yapar.

 14. Bn avon resmi sitesine girdigimde onume 2 secenek geldi yanlislikla avon para dedim bu secimimi nasil degistirebilirim ?

  1. Elif: Müşteri hizmetleri merkezini arayınız.

 15. ben iki ürün sipariş verdim ve toplam fiyatı 15 lira ama temsilci aracılığıyla acaba temsilciye herhangi bir ücret falan verecek mıyım

  1. Hangül: Temsilciye ürün ücreti dışında herhangi bir ödeme yapılmaz.

 16. Merhabalar ben yeni temsilciyim ödemeyi ptt den yapınca biz kazancımızı nerden alıyoruz ne şekilde alıyoruz

  1. Mehtap: Katalog fiyatından size %25’e varan indirim yapılır. Örnek katalog fiyatı ile 100 TL olan ürünler size 75 ile 85 TL arasında gelmektedir.

 17. takım lıderımle tartıstık artık onunla çalışmak istemiyorum degiştirmek istiyorum ne yapmalıyım başka bir lider buldum

  1. Sibel: Avon’u arayarak takım liderinizi değiştirmelerini isteyebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© 2017 Frontier Theme